15 day challenge horse lover

5. den - Můj jezdecký život

19. října 2013 v 12:39 | Maya

5. den - Můj jezdecký život

Už odmalička koně patřili mezi má nejoblíbenější zvířata. Když jsem někde viděla koníka, hned jsem si ho musela pohladit, nebo se na něm povozit. Taťka pracoval v kravíně a vedle měli stáj s koňmi, tak mě za nimi občas vzal. Pár koní odtud patřili dědovi mé tehdy nejlepší kamarádky. Pamatuji si, že jsme tam na jedno odpoledne šly. Její děda nás posadil na koně (mě na Dáju a ji na Serenu) pasoucí se v ohradě bez sedla, bez ohlávky, prostě jen tak. A Dája se se mnou rozešla pár kroků k trsu trávy. Je to už hrozně dlouho, ale pamatuji si to jako by to bylo nedávno. Byla jsem z toho hrozně nadšená - prostě jsem sama jela na koni! :DD

4. den - Má nejoblibenější hračka s tématem koní v dětství

29. září 2013 v 9:35 | Maya

4. den - Má nejoblibenější hračka s tématem koní v dětství

Šemík. To je on. Moje nejoblíbenější hračka s tématem koní nejen v dětství. Malý dřevěný houpací koník, kterého jsem dostala jako malá na Vánoce. A mám ho doteď. Je "ustájený" u babičky, a skoro vždycky, když přijedeme na návštěvu, tak se na něm musím pohoupat:D. Je to prostě kámoš. A můj vlastní kůň.:)

3.den - Má nejoblibenější kniha o koních

27. srpna 2013 v 9:05 | Maya

3.den - Má nejoblibenější kniha o koních


Za prudké bouřky se Kevinovi splaší kůň. Kevin se zoufale snaží udržet v sedle, několik vteřin nato však kůň i s jezdcem beze stopy zmizí. Riki začne po kamarádovi horečně pátrat. Mohlo by se mu přihodit cokoli. Mohl se vážně zranit… anebo se mu mohlo stát ještě něco horšího…

"Když opět sjel z nebe zářivý blesk a zaburácel hrom, Diablo se zastavil a zůstal naprosto nehnutě stát jako ochromený. Vtom zaržál tak hlasitě, až se celý zachvěl a Riki vyděsil málem k smrti.
"Ne, Diablo… počkej!" zakřičela zoufale, když se kůň rozběhl a několikrát zmateně změnil směr.
Pak se zničehonic znova zastavil a zahrabal předním kopytem. Rozrušeně zafrkal, natáhl krk a přiložil hlavu k zemi. Že by něco zaslechl?
S tlukoucím srdcem vložila nohu do třmenu a vyhoupla se nahoru…"

2. den - Můj nejoblibenější film o koních

11. srpna 2013 v 14:48 | Maya

2. den - Můj nejoblibenější film o koních

Přiznám se, že jsem asi žádný film o koních, jako je Flicka, Secretariat, Phar Lap apod. neviděla. Vždycky, když někde na nějaký narazím, tak si říkám, že si ho někdy stáhnu, ale nikdy se k tomu nedostanu.

Jako malá jsem ale milovala Dobrodružství Černého Bleska. Na tento seriál jsem se mohla dívat pořád. Příběh vypráví o mladé dívce Vicky a jejím koni Bleskovi, kteří spolu zažívají spoustu dobrodružství.

1. den - Jak dlouho mám rád/a koně a proč

3. srpna 2013 v 12:56 | Maya

Jak dlouho mám ráda koně a proč?

- "Proč máš tak ráda koně? Vždyť smrdí, jsou velcí, musíš se o ně starat.."
Nějak takto se mě kdysi zeptal bratránek a protože vím, že vysvětlování, proč tak miluji koně, by bylo na dlouho a on by to stejně nepochopil, odpověděla jsem..
- "Víš.. To bys nepochopil."

Stejně ani nevím, jak bych mu to vysvětlila. K některým věcem prostě není potřeba důvod. "Srdci neporučíš", ne? :)

Miluji ten pocit, sedět na koni. Sedět na něčem o pár set kilo těžším než já. Vědět, že kdyby chtěl, rozběhne se s vámi, klidně vás shodí a bude si dělat co chce. Ale vědět, že to ten kůň neudělá, protože vám nechce ublížit je něco nádherného. Parkur, drezura..Ta souhra jezdce s koněm. Napřed musí být roky společné práce, přátelství, snahy..a až pak vítězství. Kůň není "jen" zvíře.. Je to partner, přítel a kamarád. A to hodně lidí nechápe.

15 Day Challenge Horse Lovers

2. srpna 2013 v 12:29 | Maya
Challenge - každý den jeden článek na určité téma, mám ráda. Zvláště ty o koních. Nedávno založila jednu Kristin s dobrými tématy, na které se dá dobře rozepsat, tak jsem se rozhodla, že se taky zůčastním. Nebudu ale psát každý den, budu to prokládat i jinými články a když mi dojdou nápady, tak budu psát na témata této challenge. :)
 1. den - Jak dlouho mám rád/a koně a proč
 2. den - Můj nejoblibenější film o koních
 3. den - Má nejoblibenější kniha o koních
 4. den - Má nejoblibenější hračka s tématem koní v dětství
 5. den - Můj jezdecký život
 6. den - Můj blogový život
 7. den - Pohled ostatních na můj zájem - koně
 8. den - Můj nejoblibenější kůň
 9. den - Mé nejoblibenější plemeno
 10. den - Mé nejneoblibenější plemeno
 11. den - Má oblíbená barva u koně
 12. den - Poník / velký kůň
 13. den - Koně jako koníček / profese?
 14. den - Co mi koně dali
 15. den - Budoucnost s koňmi
 
 

Reklama