Srpen 2013

Fotky z dovolené.

30. srpna 2013 v 9:59 | Maya |  Fotogalerie
V životě jsem nebyla u moře. A víte co? Ani mi to nijak nechybí.

Každý rok jezdíme na dovolenou na chatu. Už od malička to tam miluji.. Chata, obrovská zahrada, za zahradou potok, za potokem les.. Kousek dál je fotbalové a volejbalové hřiště, o kilometr dál přehrada. A protože nám vyšlo parádní počasí (ne jak v minulých letech), tak jsme chodili k přehradě i 3x denně. Já, rodiče, brácha Nikin, jeho kamarád Peťa, bratranec Kuba a kámoš Radim, se kterým se známe od narození, ale vídáme se tak 1x ročně, právě tady. Byl to hrozně fajn týden a hned bych se vrátila.

Blend | American Paint Horse

28. srpna 2013 v 10:37 | Maya |  Blendy
Poslední dobou se mi hrozně líbí paintíci a celkově strakatí koně. No a tady je blendík s nimi. Dělala jsem ho z nudy, ale celkem se mi líbí.:) Váš názor?:)


3.den - Má nejoblibenější kniha o koních

27. srpna 2013 v 9:05 | Maya |  15 day challenge horse lover

3.den - Má nejoblibenější kniha o koních


Za prudké bouřky se Kevinovi splaší kůň. Kevin se zoufale snaží udržet v sedle, několik vteřin nato však kůň i s jezdcem beze stopy zmizí. Riki začne po kamarádovi horečně pátrat. Mohlo by se mu přihodit cokoli. Mohl se vážně zranit… anebo se mu mohlo stát ještě něco horšího…

"Když opět sjel z nebe zářivý blesk a zaburácel hrom, Diablo se zastavil a zůstal naprosto nehnutě stát jako ochromený. Vtom zaržál tak hlasitě, až se celý zachvěl a Riki vyděsil málem k smrti.
"Ne, Diablo… počkej!" zakřičela zoufale, když se kůň rozběhl a několikrát zmateně změnil směr.
Pak se zničehonic znova zastavil a zahrabal předním kopytem. Rozrušeně zafrkal, natáhl krk a přiložil hlavu k zemi. Že by něco zaslechl?
S tlukoucím srdcem vložila nohu do třmenu a vyhoupla se nahoru…"

Remi

26. srpna 2013 v 9:54 | Maya |  Deníček
Tak už máme zase dva pejsky.:) Pro malého křížence českého strakatého psa jsme si jeli v úterý. Opět to byla "rychlá akce", našli jsme inzerát a do hodiny byl Remi doma. Taťka s bráchem se o něm dozvěděli, až přišli domů. Byli celkem překvapení, ale tak, kdo by nebyl.:D

Layout 0.2 // Léto s Bellis

20. srpna 2013 v 13:19 | Maya |  Layouty blogu
Název: Léto s Bellis
Spokojenost: 80%
Jak dlouho jsem ho dělala?: Asi hodinu.:)
V jakém programu je dělaný?: PhotoFiltre Studio X.

Tábor 2013

17. srpna 2013 v 15:52 | Maya |  Videogalerie
Ahojky.:)
Musím se Vám omluvit za neaktivitu, ale stávkuje mi počítač. Chvilku jede, ale tak po 10-15 minutách se vypne a nechce se znovu zapnout. Teď s tím taťka něco udělal, tak uvidíme, jestli to pojede.:)

Jinak, nemám teď moc náladu na nějaký dlouhý článek, tak vám aspoň ukážu video z tábora. Dívám se na to moc ráda, vždycky si tak připomenu ty krásné chvíle tam. I ostatním se video líbilo, což mě potěšilo nejvíc.:))

2. den - Můj nejoblibenější film o koních

11. srpna 2013 v 14:48 | Maya |  15 day challenge horse lover

2. den - Můj nejoblibenější film o koních

Přiznám se, že jsem asi žádný film o koních, jako je Flicka, Secretariat, Phar Lap apod. neviděla. Vždycky, když někde na nějaký narazím, tak si říkám, že si ho někdy stáhnu, ale nikdy se k tomu nedostanu.

Jako malá jsem ale milovala Dobrodružství Černého Bleska. Na tento seriál jsem se mohla dívat pořád. Příběh vypráví o mladé dívce Vicky a jejím koni Bleskovi, kteří spolu zažívají spoustu dobrodružství.

1. den - Jak dlouho mám rád/a koně a proč

3. srpna 2013 v 12:56 | Maya |  15 day challenge horse lover

Jak dlouho mám ráda koně a proč?

- "Proč máš tak ráda koně? Vždyť smrdí, jsou velcí, musíš se o ně starat.."
Nějak takto se mě kdysi zeptal bratránek a protože vím, že vysvětlování, proč tak miluji koně, by bylo na dlouho a on by to stejně nepochopil, odpověděla jsem..
- "Víš.. To bys nepochopil."

Stejně ani nevím, jak bych mu to vysvětlila. K některým věcem prostě není potřeba důvod. "Srdci neporučíš", ne? :)

Miluji ten pocit, sedět na koni. Sedět na něčem o pár set kilo těžším než já. Vědět, že kdyby chtěl, rozběhne se s vámi, klidně vás shodí a bude si dělat co chce. Ale vědět, že to ten kůň neudělá, protože vám nechce ublížit je něco nádherného. Parkur, drezura..Ta souhra jezdce s koněm. Napřed musí být roky společné práce, přátelství, snahy..a až pak vítězství. Kůň není "jen" zvíře.. Je to partner, přítel a kamarád. A to hodně lidí nechápe.

15 Day Challenge Horse Lovers

2. srpna 2013 v 12:29 | Maya |  15 day challenge horse lover
Challenge - každý den jeden článek na určité téma, mám ráda. Zvláště ty o koních. Nedávno založila jednu Kristin s dobrými tématy, na které se dá dobře rozepsat, tak jsem se rozhodla, že se taky zůčastním. Nebudu ale psát každý den, budu to prokládat i jinými články a když mi dojdou nápady, tak budu psát na témata této challenge. :)
 1. den - Jak dlouho mám rád/a koně a proč
 2. den - Můj nejoblibenější film o koních
 3. den - Má nejoblibenější kniha o koních
 4. den - Má nejoblibenější hračka s tématem koní v dětství
 5. den - Můj jezdecký život
 6. den - Můj blogový život
 7. den - Pohled ostatních na můj zájem - koně
 8. den - Můj nejoblibenější kůň
 9. den - Mé nejoblibenější plemeno
 10. den - Mé nejneoblibenější plemeno
 11. den - Má oblíbená barva u koně
 12. den - Poník / velký kůň
 13. den - Koně jako koníček / profese?
 14. den - Co mi koně dali
 15. den - Budoucnost s koňmi