Všude dobře, na Jalováku nejlíp.:3

27. července 2013 v 22:13 | Maya |  Deníček
http://img7.rajce.idnes.cz/d0702/8/8517/8517145_061a59a1c74ec232a756cab66c08c80e/images/DSC_0632.jpg
..aneb Maya hlásí příjezd.

Týden na Jalováku byl úžasný. Koníci poslušní, děcka v pohodě, hodní vedoucí.. A přesto to bylo úplně jiné, než minulý rok. Celou dobu nás táborem "doprovázeli" lesní skřítci, kterým jsme stavěli domečky v lese a podobně. Oproti minulému táboru nás tam bylo skoro 2x víc. Zezačátku mi to celkem vadilo, protože víc lidí znamená míň ježdění, ale bylo to celkem v pohodě. Všichni jsme si celkem rozumněli a dost jsme se spolu nasmáli. Teď už se ale rozepíšu podrobněji.


Všechny fotky fotila Áďa B. (možná si ji pamatujete z jejího blogu horses-forever.blog.cz), svoje fotky sem dám později, ještě je nemám v pc.:)

Neděle.

Na tábor jsme dorazili všichni kolem 15. hodiny, seznámili jsme se a šli jsme si projít Jalovák a seznámit se s jeho čtyřnohými obyvateli. Překvapením pro mě byla Nina, měla být prodaná, ale nakonec se neprodala. Potěšilo mě to, protože je to zlatá klisna, kterou mám moc ráda. Dále na JD přibylo na léto 5 koní z veteriny - Astorka, Liduška, Perla, Penelope a Generál. Večer jsme měli táborák ve výběhu s oslíky, přičemž nás málem ušlapal lamák Karel, ale všichni jsme tento večer ve zdraví přežili.

Pondělí.

V pondělí dopoledne jsme s koňmi vyrazili na procházku. Jela jsem na Kamarádce, což je nádherná nedávno obsedlá klisna, kterou jsem si taky hned zamilovala. Na to, že ji obsedali nedávno, se chová úplně úžasně. Jednou z ní bude perfektní kůň. Odpoledne jsme šli do lesa stavět domečky pro skřítky. Byli jsme rozděleni na tými. My - Rka jsme našli spadlý strom opřený o jiný, z čehož jsme postavili domeček, do kterého se vešlo 20 lidí + 2 psi. Ale i ostatní měli super domečky, které se musely skřítkům hoodně líbit.:)
A navečer jsme vzali Simona (poníka) a Ninu na jízdárnu na lonž. Klusala jsem na madlech pozadu a musím říct, že to byl parádní zážitek. Jednou jsem nedobrovolně opustila Ninin hřbet a to proto, že jí byla madla velká, tak jsem prostě sklouzla dolů.

Úterý.

V úterý dopoledne jsme probrali veškerou teorii týkajících se koní. Od barev koní, přes popis sedla, až po sportovní disciplíny.
Odpoledne jsme měli vyrazit na vyjížďku, tak jsme šli chytit koně. Problém byl v tom, že jsme nemohli nikde najít Simona s Kamarádkou. Oni mají obrovský výběh, ještě spojený s jedním výběhěm úplně nahoře na kopci, několik kilometrů čtverečních. Celý výběh jsme prošli, ale nikde nebyli, tak jsme se šli podívat ještě nahoru. A tam se spokojeně pasou Simon s Kamarádkou, Agátou, Markétkou a Anežkou a nevinně na nás koukají svýma očkama. Konečně jsme je po nejmíň půlhodině hledání našli. Cestou dolů na nás Agáta dělala "nálety", celkem jsme se báli, protože tam občas proletěly jako splašené.
Vyjížďka byla naprosto dokonalá. Na Simonově hřbetě jsem ujela alespoň 4 kilometry, potom byla ještě střídačka a 4 kilometry po svých domů. Simonek ostatní koně pořád doklusával, tak jsem se aspoň snažila správně vysedávat a držet správný sed. Nejhezčí vyjížďka. Sima je borec.


Středa.

Středa byl "nejezdící" den. Ráno jsme různě pracovali ve stáji, čistili sedla a uzdečky a tak. Odpoledne, asi ve 4 začaly první týmy vyrážet na bojovku. Byla to taková hra - v lese byly fáborky a otázky nebo úkoly, které jsme museli splnit, aby jsme za ně mohli dostat body. Šla jsem s Gabčou, 2x jsme běželi špatnou cestou, ale i přesto jsme měly nejrychlejší čas a největší počet bodů. Večer jsme šly ještě hledat poklad - sáček s bonbony. A večer? O půl 11 jsme vyrazili na stezku odvahy. Zjistili jsme, že je les plný strašidel, na takovém krátkém úseku byly hned 4. Stezka byla jenom kraťoučká, protože ti menší se hrozně báli.

Čtvrtek.

Ve čtvrtek ráno jsme s Luckou (Sunny) uklízely na pokoji, když v tom jsme uslyšely holky, jak volají, že se narodilo oslátko! Vyběhly jsme ven, k výběhu s oslíky a tam stálo malé šedé něco, co zrovna pilo mlíčko od maminky Barunky. Holčička se pojmenovala Kristýnka a můžu říct, že vidět pár hodin staré oslátko je něco úžasného.
Dopoledne jsme šli jezdit. Půlka nás šla na procházku a půlka měla trénink na louce (jízdárně). Já jsem šla na louku na Ninušce. Napřed jsme vodili mladší děti a pak jsme šli jezdit my. Dvakrát mi místo naklusání nacválala, ale jinak je to zlato. Mám ji ráda.
Jinak ohledně mého sedu - těch rukou si nevšímejte. Je to hrozný.A odpoledne jsme jeli na vyjížďku a já opět na Kamarádce. Ona je prostě úžasná.
Tady je fotka Barči s Kamarádkou při tréninku. Nedávno obsedlý kůň a její první skákání. Ona je boží.Pátek.

Předposlední den a má první jízda na Bellis. Opět jsme měli trénink na louce a tentokrát jsem se sebou byla spokojená. Bellča je zlatíčko. Při klusu tolik nevalila dopředu jako obvykle a tak se mi líp vysedávalo a dávala jsem si pozor na ty ruce. Barča mě pochválila. Ani nevíte, jak takové "Fakt super, Mončo." potěší.
A odpoledne jsme chystali sobotní jízdu zručnosti. Potom večer testík z teorie a táborák.
Kolem 11 večer jsme pak volali na 1188 a ptali se jich na různé otázky a celkově jsme si z nich dělali srandu. Hoodně jsme se nasmáli, parádní poslední večer.Sobota.

Poslední den. V 10 hodin začla jízda zručnosti. Tentokrát to bylo o něco složitější než v předchozích letech, protože nešlo jen o ježdění. Napřed jsme na Francesce projeli slalom, pak jsme sesedli a s pinpongovým míčkem na lžičce jsme museli utíkat k dalšímu "stanovišti". Když nám míček spadl - 5 trestných vteřin. Dál jsme nasedli na Ninu a projeli s ní uličku. Tam jsme opět seskočili a prolezli tunelem na agility, podlezli a přeskočili pár překážek a opět nasedli na koně. Mohli jsme si vybrat mezi Simonem a Piškotem. Na nich jsme projeli uličkou mezi několika tyčkami a přeskočili/překročili kavaletu, opět jsme sesedli, vzali psa na vodítku, kloubouk na hlavu a utíkali slalom do cíle. Já jsem měla čas 2:06 + 5 trestných vteřin, protože mi spadl klobouk a celkově jsem byla na 3. místě.
Potom bylo celkové vyhodnocení. V průběhu celého tábora jsme sbírali body, např. za tu bojovku, test a teď i tu jízdu zručnosti. No.. a jak to říct.. opět jsem získala první místo.:)Prostě úžasný týden. A víte, co je nejlepší? Příští rok můžu jet znova. I když už mi bude 16. Nehorázně se těším.

Za fotky děkuji Áďi Bukáčkové - horses-forever.rajce.idnes.cz!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Áď!q Áď!q | Web | 28. července 2013 v 9:58 | Reagovat

TAK TO SIS MUSELA NEHORÁZNĚ UŽÍT ;-) Je dobře, že tam můžeš jet i příští rok, přišlo mi to dost blbý abys tam jako 16ti letá nemohla!! Koníci krásní, hlavně Kamarádka ;)
Já jedu na tábor dneska.. :D

2 Sunny Sunny | 28. července 2013 v 12:21 | Reagovat

Úžasnej tábor :33
A Kristýnka.... zážitek. Úterní v\yjížďka. A hlavně Linka 1188. ,,No jestli myslíme toho stejného Miloše, tak vám můžu dát číslo na jeho sekretariát!" :D
Prostě nejlepší.

3 Sunny Sunny | 28. července 2013 v 12:24 | Reagovat

A vážně můžeš jet i přístí rok? Jak to?

4 Maya Maya | Web | 28. července 2013 v 13:00 | Reagovat

[3]: Mamka pak říkala Barči: "Tak tentokrát naposled.." a ona něco v tom smyslu, že můžu klidně přijet.:))

[2]: "No, přes mobil vám ten hřeben asi nepodám.." "Tak to jste teda pěkně zlá!" :D

5 Sunny Sunny | 28. července 2013 v 17:20 | Reagovat

[3]: Hej jo. Viki to zabila :D Nebo ,,Se nedivte, když bydlím na samotě u Olomouce!" :D

6 Rivee* Rivee* | Web | 29. července 2013 v 12:00 | Reagovat

Tak to muselo být skvělé! Podle toho, jak to popisuješ, tam muselo být úžasně! :)
Taky občas klušu na Lisovi pozadu, ale na sedle. :D Jednou mi nacválal, to teda bylo něco. :D
Jsi moc šikovná, gratuluji k prvnímu místu!
A ty fotky..^^ :) Tak to Tě muselo potěšit, když jsi se dozvěděla, že tam můžeš jet i příští rok. :)))

7 Rivee* Rivee* | Web | 29. července 2013 v 12:02 | Reagovat

[6]: A to oslátko! To musel být úžasný zážitek! Taky bych chtěla vidět..:) Nemáš ho vyfocené? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama